Poczuli się jak prawdziwi studenci. Wizyta na Politechnice Łódzkiej

Na początku czerwca uczniowie klasy IIC, pod opieką p. Piotra Cieślarka i p. Katarzyny Bednarek odwiedzili Politechnikę Łódzką. Wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników uczelni i mogli choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci.

Uczniowie realizujący innowację „Pasjonaci programowania i eksperymentu", po krótkim wykładzie przystąpili do zadań praktycznych. Swoją przygodę zaczęli od budowy silnika homopolarnego. Brzmi skomplikowanie, a do wykonania tego zadania potrzebna była bateria, magnes neodymowy, gumki oraz folia i oczywiście precyzja. Sumiennie wykonana praca zaowocowała, wszystkie konstrukcje działały bez zarzutu. Następnym punktem wizyty było programowanie modułów mechanicznych oraz mierników kontrolujących ich pracę. Lekcje informatyki przeprowadzone na co dzień w szkole, znacznie ułatwiły to zadanie. Już po kilkunastu minutach za pomocą skomplikowanych programów odczytywali wiele wartości, takich jak na przykład temperatura, prędkość i czas w jakim pracują poszczególne silniki.  Wizyta na uczelni zakończona została przeświadczeniem, że każdy nauczył się czegoś nowego.

Była to już trzecia nasza wizyta na Politechnice Łódzkiej i mamy nadzieję, że nie ostatnia.