NIEZŁY PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA!

Karuzela w Łęczycy? Nein, danke! To nie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Lepszym prezentem od rodziców była podróż na południe Niemiec.

I tak młodzież zwiedziła Monachium, gdzie szczególny zachwyt wśród męskiej części wycieczki wzbudziły Muzeum BMW i stadion Allinaz Arena. Co za pech… Lewandowski przebywał wówczas w Polsce.

Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili, zwiedzając zamki Ludwika Szalonego, króla Bawarii. Wreszcie na własne oczy mogli zobaczyć zamek Neuschwanstein, który jest wykorzystywany przez wytwórnię Disneya. Chwilę grozy przeżyli, patrząc w przepaść z mostu Marienbrücke.

Wreszcie ostatniego dnia przeszli się wąwozem Partnachklamm i robili zdjęcia na tle skoczni w Garmisch- Partenkirchen.

Krajobrazy alpejskie, Bawarczycy w strojach regionalnych świętujący Boże Ciało, domy bawarskie, dialekt… Tego nie da się zapomnieć.

Hmmm, dokąd pojedziemy na kolejny Dzień Dziecka?

AB