Turniej scrabble

24 maja 2019 r. nasi uczniowie pod opieką pani Anny Kowalskiej wzięli udział w XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE Kutno 2019. Szkołę  reprezentowało  4 uczniów w dwóch kategoriach . Turniej, jak co roku, poprowadził Maciej Śliwa z Zabrza, sędzia Polskiej Federacji Scrabble.

w I kat. SP kl. I-VI – Julia Budzyńska i Magdalena Marczak  z klasy Vb

w II kat. kl. VII-VIII i oddz. gimn. – Piotr Kupczak  z klasy IIIc i Jan Zaborowski  z klasy III f.

Rozgrywki odbywały się drużynowo.  Zgodnie z zasadami  para uczniów musiała rozegrać po pięć meczy scrabblowych  z losowo dobranymi uczniami z innych szkół.  Suma  punktów  obu graczy z drużyny decydowała o zajmowanym miejscu. Julka  i Madzia  od niedawna ćwiczą na kółku scrabblowym  techniki tej trudnej  gry słowno-logicznej. Piotrek i  Janek znają zasady nieco dłużej, ale nie uczęszczają na  dodatkowe zajęcia.

Nasza para gimnazjalistów  uplasowała się na 9 miejscu. Biorąc pod uwagę fakt rywalizowania 19 zespołów z całej Polski, w dodatku z uczniami , którzy  należą do szkolnych kół Scrabble, to całkiem przyzwoity wynik . Dziewczynki z klasy Vb zajęły 7 miejsce  na 9  drużyn.  Należy jednak nadmienić, iż był to ich pierwszy występ  w zawodach zewnętrznych. Ponadto były najmłodszymi uczestniczkami  turnieju ,a miejsce jakie zajęły w pełni  je satysfakcjonowało. Największym problemem dla młodych zawodniczek  było  kontrolowanie zegara  szachowego (którego w szkole nie mamy)  i  rozegranie partii w ciągu 20 min.

Zwycięskich statuetek co prawda  nasi uczniowie nie przywieźli  ,ale do szkoły wrócili z pamiątkowymi dyplomami i dobrym humorem. Ponadto organizatorzy  ufundowali dla naszej Madzi Marczak nagrodę specjalną . Otrzymała ona , jako najmłodsza uczestniczka mistrzostw wielkiego pluszowego misia. Obie dziewczynki za cel postawiły sobie  popularyzować tę grę wśród kolegów , dużo ćwiczyć i wrócić do Kutna za rok  bogatsze o nowe doświadczenia.

Tekst: A. Kowalska