Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Filmowcy z Miłoszówki wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie filmowym

Niekonwencjonalny pomysł, zainteresowanie ekonomią i miłość do kamery… To przepis na sukces pasjonatów sztuki filmowej z Gimnazjum im. Czesława Miłosza, którzy 9 grudnia w siedzibie UKNF w Warszawie otrzymali gratulacje za wyróżnienie w II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy film z zakresu rynku finansowego. Warto dodać, że była to jedyna nagroda przyznana przez jury

Zespół w składzie: Dominik Grzelewski, Katarzyna Oleska, Lidia Majda (IIID), Zuzanna Kubiak (IIIB), Małgorzata Majda (IB) pod opieką p. Marcina Tobera nakręcił film pt. ,,Nibyladnia i sekret historii bankowości elektronicznej w Polsce”, który oczarował organizatorów. Topolscy filmowcy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, które dołączą do ich sporej kolekcji.

Po uroczystym wręczeniu nagród eksperci z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego przeprowadzili warsztaty dotyczące funkcjonowania poszczególnych instrumentów finansowych. Na zakończenie gimnazjaliści z Miłoszówki mieli okazję wziąć udział w grze ,,Pościg białych kołnierzyków” i spróbować wytropić nieuczciwego inwestora na giełdzie. Oczywiście, śledztwo zostało zakończone sukcesem!

Organizatorem konkursu był UKNF i Fundacja CEO. Mimo kolejnego sukcesu, topolscy pasjonaci kamery zapowiadają, że nie spoczną na laurach i  już ponownie szykują się na plan filmowy.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=V6bD2zpx6qM

tekst: Lidia Majda

foto: Marcin Tober