Co w Miłoszówce wiedzą o Patronie?

12 grudnia odbył się coroczny Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie. Uczniowie Miłoszówki popisywali się wiadomościami na temat życia i twórczości Czesława Miłosza.

Pytania o daty, imiona, pseudonimy i miejsca przyprawiły niejednego o ból głowy. Nie wystarczyła jednak wiedza o faktach z życiorysu poety. Gimnazjaliści musieli też rozpoznać fragmenty kilku znanych wierszy noblisty.

Większość dobrze poradziła sobie z zadaniem. Cieszy zwłaszcza zainteresowanie i odpowiednie przygotowanie pierwszaków. To właśnie do nich trafią wszystkie nagrody. Najlepszy okazał się w tym roku Igor Dłużewski z klasy Ic, który zdobył I nagrodę. II i III miejsce zajęły dziewczynki z klasy I B – Maria Turkowska i Wiktoria Baras. Zwycięzcom  gratulujemy!

IB