Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Powiatowe Potyczki Artystyczne po raz drugi w Topoli Królewskiej

Środa 14 grudnia 2016 r. upłynęła pod znakiem Czesława Miłosza. Już po raz drugi bowiem w progach topolskiego gimnazjum odbyła się Miłoszada, czyli Powiatowe Potyczki Artystyczne. W tym roku imprezę objął swym patronatem Wójt Gminy Łęczyca – pan Jacek Rogoziński.

Na początku swoje umiejętności zaprezentowali recytatorzy, którzy do swojego repertuaru włączyli wiersze autora „Doliny Issy”. Według jury w składzie: Andrzej Piłacik – kierownik Referatu Oświaty, Iwona Bartczak – wicedyrektor naszego gimnazjum oraz Katarzyna Bednarek i Marta Kowalczyk z Międzyszkolnego Centrum Informacji, najlepiej zaprezentowała się Maria Turkowska z klasy 1b,która wyrecytowała wiersz pt. „Miasto”. Na podium stanęła również Weronika Konwerska za interpretację wiersza „Nadzieja” (Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polskiej w Witoni). W tym roku przyznane zostały aż dwa trzecie miejsca. Udało się je zdobyć Urszuli Kowalczyk (Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej) oraz Amelii Kucharczyk z klasy 2c. Jury postanowiło wyróżnić również Aleksandrę Śmiechowską z 1f oraz Annę Pałczyńską (również gimnazjum w Witoni).

Podczas „Miłoszady” zostały wręczone także nagrody za konkurs plastyczny, którego tematem głównym była twórczość patrona naszego gimnazjum. Należało bowiem swoją interpretację wybranego wiersza przedstawić w postaci rysunku. Tutaj swoim talentem plastycznym wyróżniła się Julianna Skalska z gimnazjum w Witoni. Zaraz po niej były: Julia Pachlińska oraz Paulina Kaźmierczak z klasy 1f. Także w tej dziedzinie za swą pracę zostali wyróżnieni: Katarzyna Stańczyk ze szkoły podstawowej w Topoli Królewskiej oraz Jakub Kaźmierski z gimnazjum w Witoni.

W trakcie trwania tej imprezy dla uczestników konkursu dostępne było ciasto oraz ciepła herbata, a gdy jury głowiło się nad wyborem najlepszych recytatorów, pan Andrzej Łuczak zabrał uczniów do swojego gabinetu, gdzie wszyscy wspólnie zgadywali hasła dotyczące życia i twórczości Czesława Miłosza.
Każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom, a laureaci otrzymali dodatkowe nagrody w postaci książek.

Tekst: Wiktoria Baras, klasa 1b

Zdj.: Kinga Witaszak, klasa 2d