Mikołajkowe zmagania z chemią

Dnia 5.12.2016 roku odbył się konkurs „Mikołajkowe zmagania z chemią”. Zachętą do rozwiązania testu był wstęp: „Cześć ! To ja – Święty Mikołaj. Chciałbym dzisiaj zaprosić Cię do niezwykłej chemicznej krainy, z którą często masz kontakt w życiu codziennym. Aby udowodnić, że tak jest spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania. Poprawne odpowiedzi zmobilizują mnie do tego, aby jeszcze raz zajrzeć do mojego worka z prezentami; a chyba lubisz oceny bardzo dobre z chemii?”

Konkurs odbył się w sali chemicznej. Organizatorami zmagań byli uczniowie realizujący innowację programową „Pasjonaci eksperymentu i programowania. Nauki ścisłe kluczem do sukcesu”:  Jakub Bednarek, Jakub Cywiński, Mateusz Matczak, Aleksandra Okonkoska, Zuzanna Kaczmarek oraz Wiktoria Raj. Nad poprawnym przebiegiem chemicznych zmagań czuwała pani Magdalena Jasiaczek, nauczyciel chemii. Oprócz ułożenia testu uczniowie zadbali o świąteczny nastrój, czego wyrazem była obecność św. Mikołaja i śnieżynek.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III: Kinga Witaszak II d, Patrycja Kowalewska II d, Natalia Kapica II b, Aleksandra Pacholska II b, Weronika Niewiadomska II b, Wiktoria Gawęda III c, Zuzanna Kluska III c, Patrycja Pietrzak III c, Michał Stegliński III c, Paweł Tracz III c.

Po ciężkich i żmudnych zmaganiach z chemicznymi zagadkami i zadaniami jury wyłoniło zwycięzcę konkursu, którym okazał się Paweł Tracz, uczeń klasy IIIc. Uzyskanie największej liczby punktów uprawniło go do odebrania dyplomu oraz uzyskania cząstkowej oceny bardzo dobrej z chemii. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę w postaci czekoladowego Mikołaja.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie.

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę chemiczną, zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych w tym roku szkolnym przez realizatorów innowacji.

MJ