Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Dzieci otrzymały paczki od gimnazjalnych wolontariuszy

Uczniowie po raz kolejny nie zawiedli dzieci z rodzin potrzebujących z terenu gminy Łęczyca. Przygotowali paczki, w których znajdowały się zabawki, przybory szkolne, odzież, gry edukacyjne i oczywiście słodycze. Każda klasa, która wyraziła chęć przystąpienia do akcji „Paczka dla dziecka”, stanęła na wysokości zadania.

Finał akcji odbył się przed świętami Bożego Narodzenia. Zaproszone dzieci, oczekując na przybycie św. Mikołaja, mogły wspólnie z wolontariuszami z klasy IIIC śpiewać kolędy, uczestniczyć w różnych zabawach, posłuchać bajek i wierszyków. Najbardziej emocjonujące było jednak spotkanie z Mikołajem. Każde dziecko po otrzymaniu paczki mogło usiąść na jego kolanach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Radość maluchów była ogromna! Uśmiechnięte buzie były tego najlepszym dowodem.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – ta złota myśl Flory Edwards przyświeca wolontariuszom z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej od wielu lat. Pomagają, organizując nowe akcje, ale i nie zapominają o tych stałych, cyklicznych. Do jednej z nich należy właśnie „Paczka dla dziecka”, która ma już ponad 10 lat! Jej formuła sprawdziła się na tyle, że cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych gimnazjalistów. Zapisała się na stałe w kalendarzu szkolnym.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza - Anna Gralak - dziękuje społeczności szkolnej za zaangażowanie się w akcję „Paczka dla dziecka” i wolontariuszom (Wiktorii Gawędzie, Zuzannie Klusce, Agacie Mikołajczyk, Patrycji Pietrzak, Michałowi Steglińskiemu, Marietcie Tracz) za zorganizowanie finału akcji.

AG