Z przedświąteczną wizytą u naszych znajomych…

To już niemal tradycja, że nasi uczniowie pod opieką p. Andrzeja Łuczaka w okresie przedświątecznym odwiedzają podopiecznych placówek opieki całodobowej.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku liczna grupa uczniów wybrała się na spotkanie integracyjne do zaprzyjaźnionych instytucji. Swoje wizyty zaplanowaliśmy na 21 i 22 grudnia. Pierwszego dnia wybraliśmy się z wizytą do dzieciaków z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie, a dzień później odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy.

Nasi uczniowie okazali ogromne serce, przygotowując drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych stroików, kart świątecznych z życzeniami oraz słodkich pierniczków. Ponadto serca rozgrzewało wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. – To niezwykle ważne, by młody człowiek umiał się dzielić z innymi, tym co w nim dobre, swoją  wrażliwością i ciepłem, i to nie tylko od święta, ale i na co dzień – mówi p. Andrzej Łuczak.

Z takim założeniem wychodzimy już od wielu lat i chcemy, by  nasza znajomość była w dalszym ciągu podtrzymywana. I z całą pewnością nam się to uda, bo gdy głowa pełna pomysłów, a chęci i zapału nie brakuje, to jak może być inaczej!”