Sukces w konkursie plastycznym i fotograficznym

30 listopada br. w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom powiatowych konkursów: plastycznego i fotograficznego. To już XII edycja. I tym razem nie obyło się bez sukcesów naszych uczniów.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na "Hasło promujące czytanie lub bibliotekę" oraz fotografii na temat „Moja Mała Ojczyzna– Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej”. Do konkursu wpłynęło 120 prac plastycznych i graficznych, w tym 9 prac wykonanych podczas warsztatów grafiki komputerowej oraz 146 fotografii.
Prace były oceniane w czterech kategoriach wiekowych.
I tak, w drugiej kategorii wiekowej:
MICHALINA BANASIAK z kl. IVA - zajęła I miejsce, wykonując plakat promujący czytanie a STANISŁAW STAŃCZYK (kl. VA) – zajął miejsce III w konkursie fotograficznym.
W trzeciej kategorii wiekowej w konkursie plastycznym:
JAKUB BEDNAREK z klasy IIC (oddziały gimnazjalne) zajął I miejsce
KATARZYNA JASIŃSKA i MILENA OLEJNICZAK z kl. IIE (oddziały gimnazjalne) - II miejsce.
Były też wyróżnienia:
Roksana Antczak - IVB
Natalia Wojtczak - IVB
Anna Stolarczyk - VA
Oliwia Kuczma - VIB
Bogumiła Kowalczyk - VIIB
Weronika Galant - VIIB
Katarzyna Stańczyk - VIIB
Natalia Kołodziejczak - IIA (oddziały gimnazjalne)
A wszystko to za sprawą opiekunów: p. wicedyrektor Marii Gębuś i p. Katarzyny Bednarek.
Uroczystość była szczególna, ze względu na podsumowanie działań w ramach projektu „Podróże po Regałach", konkursów, projektów,... . Przygotowano także wystawę nagrodzonych konkursowych fotografii i prac plastycznych oraz fotografii i prac plastycznych powstałych na warsztatach, którą będzie można oglądać do końca roku w siedzibie biblioteki. Po zakończeniu części oficjalnej dyrektor biblioteki p. Aneta Pucek zaprosiła zgromadzonych gości na pyszny tort.
A nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.