Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Poczuli chemię...

16 listopada br., uczniowie klasy IIc pod opieką p. Magdaleny Jasiaczek oraz p. Katarzyny Bednarek udali się na wycieczkę do Eksperymentarium w Łodzi, gdzie utrwalili poznane na lekcjach chemii zagadnienia.

 Było to między innymi badanie właściwości niektórych substancji czy sporządzanie mieszanin.  Jednak największą atrakcją było samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych. Pracując w grupach, uczniowie badali zjawisko dyfuzji, robili lampę Alladyna i sprawdzali rozpuszczanie styropianu w acetonie. Wytworzyli także dwutlenek węgla używając substancji, które można zakupić w każdym sklepie spożywczym. Dzięki połączeniu nauki z zabawą omawiane procesy i zjawiska stały się dla nas zrozumiałe i interesujące - przynajmniej dla większości.

Był też czas na szaleństwo w Parku Trampolin „Saltos”. No może poziomem sprawności nieco odstawaliśmy od trenerów, jednak wszyscy bardzo się starali im dorównać. Zabawa była super, a czas spędzony w czwartkowe popołudnie nie był na pewno czasem straconym.

 Tekst  i zdjęcia: Jakub Bednarek, kl. 2C