Poczuli chemię...

16 listopada br., uczniowie klasy IIc pod opieką p. Magdaleny Jasiaczek oraz p. Katarzyny Bednarek udali się na wycieczkę do Eksperymentarium w Łodzi, gdzie utrwalili poznane na lekcjach chemii zagadnienia.

Było to między innymi badanie właściwości niektórych substancji czy sporządzanie mieszanin.  Jednak największą atrakcją było samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych. Pracując w grupach, uczniowie badali zjawisko dyfuzji, robili lampę Alladyna i sprawdzali rozpuszczanie styropianu w acetonie. Wytworzyli także dwutlenek węgla używając substancji, które można zakupić w każdym sklepie spożywczym. Dzięki połączeniu nauki z zabawą omawiane procesy i zjawiska stały się dla nas zrozumiałe i interesujące - przynajmniej dla większości.

Był też czas na szaleństwo w Parku Trampolin „Saltos”. No może poziomem sprawności nieco odstawaliśmy od trenerów, jednak wszyscy bardzo się starali im dorównać. Zabawa była super, a czas spędzony w czwartkowe popołudnie nie był na pewno czasem straconym.

Tekst  i zdjęcia: Jakub Bednarek, kl. 2C