Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Dostali się do finału VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

We wtorek 28 listopada br. w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbyły się eliminacje do VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.

 

Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Pozytywnie zakręceni” z klasy IIC, w składzie: Jakub Bednarek, Marcel Czajkowski i Jan Chmielewski, którzy pod kierunkiem nauczycielki fizyki p. Sylwii Gnatowskiej podjęli się skonstruowania modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą techniczną, ponieważ turbina miała powstać zgodnie z rysunkiem technicznym. Udało się.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. I tak w kategorii gimnazjum nasza drużyna "Pozytywnie zakręceni" zajęła VI miejsce, i tym samym zakwalifikowała się do Finału VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 grudnia w Piasecznie.

Naszym młodym konstruktorom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale!