Topola teatrem stoi. Sukcesy w teatrzykach językowych

Piątek, 8 grudnia 2017 r., godz. 9:00, łęczycki Dom Kultury. Po raz kolejny Powiatowy Przegląd Szkolnych Teatrzyków Językowych przyciągnął wiele szkół z terenu powiatu.

Szkoła Podstawowa im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej z oddziałami gimnazjalnymi zaprezentowała trzy spektakle – dwa anglojęzyczne i jeden niemieckojęzyczny. Wszyscy uczestnicy popisali się swoimi umiejętnościami językowymi oraz zdolnościami aktorskimi. Wszystkie trzy przedstawienia przygotowane przez nauczycieli z naszej szkoły zostały wysoko ocenione przez jury.

W kategorii klasy 1-6 przedstawienie przygotowane przez p. Emilię Andrzejczak uzyskało II miejsce. W starszej kategorii (oddziały gimnazjalne i licea) II lokatę uzyskał humorystyczny anglojęzyczny spektakl pt. „Always Look On the Bright Side of Life”, w którym wystąpili uczniowie klasy innowacyjnej „Globetrottersi, czyli ciekawi świata” (kl. IIID), wspierani przez kolegów z klasy IIIB. III miejsce uzyskało niemieckojęzyczne przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.

Bardzo cieszymy się sukcesem Darii Florczak z klasy IIB, która została uhonorowana przez jury tytułem dla najlepszej aktorki.

EG