Gala konkursu „Inwestujemy u siebie”

Dnia 28 marca 2017 r. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce odbyła się uroczysta gala konkursu „Inwestujemy u siebie”. Uczestnicy konkursu mieli stworzyć projekt, w który warto zainwestować, by zmienić lokalny kawałek Europy.

Twórcy najlepszych spotów i projektów otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczali dr Marek Prawda,dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce oraz Alicja Pacewicz, Wiceprezeska Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Po rozdaniu nagród odbyła się debata na temat aktualnej sytuacji gospodarczej UE. Doradca ds. ekonomicznych PKE, Tomasz Gibas wychodząc od krótkiej charakterystyki Planu Junckera, opowiedział o kulisach pracy instytucji europejskich. Po debacie odbyły się warsztaty poświecone myśleniu projektowemu.

Na liście finalistów konkursu znalazły się przedstawicielki Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości: Wiktoria Lewandowska, Maria Turkowska oraz Wiktoria Baras. Dziewczyny nawiązały współpracę z Młynem w Topoli Królewskiej. Opracowały projekt,
w którym przedstawiły własny pomysł na to, jak poprzez inwestycje w innowacyjne rozwiązania stworzyć nowe miejsca pracy w tej firmie. Opiekunem uczennic była
p. Agnieszka Wyrzykowska.

AW