Chemiczny sukces Wojtka i Adama

Wojciech Misiak, uczeń klasy IIId, został laureatem, a Adam Wróblewski, uczeń klasy IIIb, został finalistą XVI Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów.

Konkurs odbył się 8 kwietnia 2017 r. w Łasku. Jego organizatorem była Otwarta Pracownia Uzdolnień ASYMPTOTA, a autorką pytań i zadań pani Ewelina Łuc – pasjonatka chemii i emerytowana nauczycielka tego przedmiotu.

Do zmagań zgłosiło się 10 szkół reprezentowanych przez 20 uczestników. Oprócz naszej szkoły w konkursie uczestniczyli uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Łasku, Gimnazjum nr 2 w Łasku, Gimnazjum nr 3 w Łasku - Kolumnie, Zespołu Publicznego Gimnazjum w Szadku,  Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach, Publicznego Gimnazjum im. J.Kochanowskiego w Mierzycach, Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, Zespołu Szkół w Kwatkowicach, Zespołu Szkół w Skomlinie.

Podczas zmagań konkursowych młodzież musiała rozwiązać test, zadania laboratoryjne i rachunkowe. Okazało się, że dla Wojtka i Adama była to przysłowiowa bułka z masłem. Gratulujemy im sukcesu i pragniemy, by w kolejnych etapach swej edukacji pamiętali, że sukces to umiejętne odkrywanie i wykorzystanie swoich talentów i zdolności.

Opiekun Magdalena Jasiaczek