Nasi gimnazjaliści zrobili pierwszy krok do sukcesu

25 kwietnia br. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się gala wręczenia nagród najlepszym uczniom i najlepszym drużynom w wojewódzkich konkursach, których organizatorami były: Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Patronat nad konkursami objął Łódzki Kurator Oświaty.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie interdyscyplinarnym z fizyki, matematyki, chemii oraz języka angielskiego „First Step to Success”. Rywalizacja była zacięta, gdyż do walki o laur zwycięstwa stanęli wyselekcjonowani podczas rekrutacji uczniowie Publicznego Gimnazjum Politechniki Łódzkiej. Jednak nasi gimnazjaliści poradzili sobie wyśmienicie z tak poważnym wyzwaniem. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Konkurs indywidualny:

1. Wojciech Misiak – III miejsce – laureat
  2. Katarzyna Oleska – laureat
  3. Kamila Józwiak – finalistka
  4. Dawid Psiurski – finalista
  5. Adam Rzymski – finalista

W konkursie drużynowym „First Step to Success” drużyna „Kelvin Team” w wyżej wymienionym składzie uzyskała tytuł laureata.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że laureaci i finaliści uzyskali dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

SG