Maria Turkowska trzecia w konkursie recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”

Po niedawnym sukcesie zespołowym w konkursie o charakterze ekonomicznym „Inwestujemy u siebie” Marysia Turkowska sięgnęła po kolejne laury. Tym razem z dziedziny nauk humanistyczno-artystycznych.

Marysia Turkowska, uczennica klasy IB, po zwycięstwie w szkolnych eliminacjach 27 kwietnia br. stanęła do rywalizacji na szczeblu powiatowym konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.

– Jak do każdego zadania, tak i do tego, Marysia podeszła bardzo odpowiedzialnie – mówi Barbara Doniak, pod której okiem pracowała gimnazjalistka. – Dziewczynka wybrała sobie do deklamacji niezwykle trudny w interpretacji wiersz Wisławy Szymborskiej zatytułowany „Nienawiść” oraz fragment prozy dotyczący dorastania tytułowego bohatera powieści Erica Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”.

Talent Marysi i jej wysiłki doceniło jury. Zajęła ona III miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. W konkursie wystąpił również Jan Zaborowski z kl. IF , którego przygotowywała p. Agnieszka Modlińska. Janek zdobył wyróżnienie. Utalentowanym recytatorom gratulujemy!

SD