Wiele inwestowali i tak niewiele im zabrakło

Za uczniami z naszego gimnazjum wiele tygodni inwestowania na giełdzie. Wiele też zespołów, bo aż 12 ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wzięło udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.

Gra podzielona była na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpoczął się 20 listopada 2017 r., drugi zaś trwał od 26 lutego do 16 marca br. W grze edukacyjnej uczestniczyło niemal 19 tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pomimo że gimnazjalistom z 2B, 2C, 2F, 3B i 3E nie udało się zdobyć pierwszych miejsc w rankingu ogólnopolskim, to nasza szkoła zaistniała w rankingu województwa łódzkiego. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć drużyn z Miłoszówki (tuż za szkołami ponadgimnazjalnymi). Warto również dodać, że jednemu z zespołów (Ekonomiczna Mafia: Stanisław Janiak, Patryk Kiciński, Mateusz Rogoziński, Artur Zawiślak) zabrakło niewiele, aby znaleźć się w najlepszej dziesiątce w kraju i otrzymać nagrodę główną, którą jest udział w finale w Sali Notowań GPW, w trakcie którego można wygrać nawet 10 000zł!

Najważniejsza jednak jest praktyczna wiedza na temat inwestowania i rynku kapitałowego, którą uczniowie zdobyli podczas gry, a także fakt, iż mogli się oni poczuć jak osoby dorosłe, inwestując na giełdzie duże sumy (I etap gry- 15 000 zł, a II- 10 000 zł).

Jesteśmy także pełni podziwu dla Natalii Filipiak z 2B, która jako jedyna z naszego gimnazjum przeszła kurs e-learningowy z inwestowania na giełdzie, napisała klasówkę z całego materiału i otrzymała dyplom.

Opiekunami zespołów w SIGG były panie Jolanta Kuropatwa i Agnieszka Wyrzykowska.

Mamy nadzieję, że za rok uda się uczniom z Topoli Królewskiej odebrać nagrodę główną!

Wiktoria Baras, 2B