Chemiczny sukces Mateusza i Justyny

Mateusz Kowalczyk, uczeń klasy IIIb, został laureatem, a Justyna Głyda, uczennica klasy IIIb, została finalistą XVII Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów.

Konkurs odbył się 7 kwietnia 2018 r. w Łasku. Jego organizatorem była Otwarta Pracownia Uzdolnień ASYMPTOTA, a autorką pytań i zadań pani Ewelina Łuc – pasjonatka chemii i emerytowana nauczycielka tego przedmiotu. Do zmagań zgłosiło się 30 uczestników z 11 szkół znajdujących się na terenie 5 powiatów.

Podczas zmagań konkursowych młodzież musiała rozwiązać test, zadania laboratoryjne i rachunkowe. Okazało się, że dla Mateusza i Justyny była to przysłowiowa bułka z masłem. Gratulujemy im sukcesu i pragniemy, by w kolejnych etapach swej edukacji pamiętali, że sukces to umiejętne odkrywanie i wykorzystanie swoich talentów i zdolności, a człowiek, który nie zmierza do jakiegoś celu, nie osiągnie żadnego.

Opiekun Magdalena Jasiaczek