Nasi gimnazjaliści laureatami konkursu interdyscyplinarnego

23 kwietnia br. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się gala wręczenia nagród najlepszym uczniom i najlepszym drużynom w wojewódzkich konkursach, których organizatorami były: Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Patronat nad konkursami objął Łódzki Kurator Oświaty.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie interdyscyplinarnym z fizyki, matematyki, chemii oraz języka angielskiego „First Step to Success”. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasi gimnazjaliści poradzili sobie wyśmienicie z tak poważnym wyzwaniem. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: w konkursie drużynowym „First Step to Success” drużyna uczniów klasy IIIB o nazwie „Happy team” w składzie: Mateusz Kowalczyk, Justyna Głyda, Natalia Kapica, Weronika Niewiadomska, Filip Kołodziejski, Aleksandra Pacholczyk uzyskała tytuł laureata, otrzymując tym samym dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

MJ