Najlepsza Szkoła Przedsiębiorczości po raz piąty!

Powtórzyć sukces to nie lada wyzwanie… Takie osiągnięcie świadczy o niebywałym zaangażowaniu i pasji laureatów. Ale zostać najlepszym po raz piąty? Wbrew pozorom to również jest możliwe! Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej uzyskało tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a działający w nim Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Po raz piąty!

4 listopada odbyła się XI Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Narodowy Bank Polski nagrodził najbardziej aktywnych nauczycieli przedsiębiorczości i ich uczniów. Uroczysta Gala odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Zgromadziło się na niej blisko 140 nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół z całej Polski.

Gości przywitał prof. Adam Glapiński, Prezes NBP. Podczas swojego wystąpienia mówił, jak ważna jest rola nauczycieli w kształtowaniu przedsiębiorczości u młodych ludzi. Podkreślił – zawód nauczyciela to wspaniała, piękna profesja, z którą wiąże się ogromna satysfakcja. Polega ona właśnie na tym, że formuje się młodych ludzi, ich wiedzę i charakter.

Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest partnerem Klubu IMPULS, reprezentował jej prezes – Zbigniew Modrzewski. Na wstępie przemówienia wskazał, że przedsiębiorczość na pewno łączy się z przedsiębiorcami, ale oprócz tego rozumiana jest dosyć szeroko jako kreatywność, uczenie takich umiejętności, które powodują, że można się lepiej komunikować, lepiej pracować w grupie, planować, realizować swoje działania [...].

Po wystąpieniu prezesa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, nadszedł czas na nagrodzenie autorów najlepszych krzyżówek ekonomicznych w Polsce. Zespół z Miłoszówki w składzie: Bartłomiej Góra, Paulina Cieślak, Adam Rzymski i Zuzanna Kubiak pod opieką p. Jolanty Kuropatwy zdobył wyróżnienie i odebrał gratulacje z rąk koordynatorów programu Impuls.

Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska – dziennikarka i pisarka, psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness. Jej wystąpienie miało tytuł „Umysłowy fitness, czyli zaproszenie do kreatywnej destrukcji. Samorealizacja jako klucz i cel ekonomiki szczęścia”. Przekonywała w nim, jak ważna w życiu zawodowym jest uważność, wytrwałość i dążenie do realizacji założonych celów.

Najważniejszym punktem programu Gali było przyznanie nagród w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Sukces młodych pasjonatów ekonomii z Topoli Królewskiej nie byłby możliwy bez zaangażowania p. Jolanty Kuropatwy i p. Agnieszki Wyrzykowskiej –inicjatorek topolskiego SKP. Uczniowie odchodzą, nawet Prezesi NBP się zmieniają (p. Jolancie Kuropatwie i p. Agnieszce Wyrzykowskiej nagrody wręczał już Sławomir Skrzypek i prof. Marek Belka), a najlepsze nauczycielki cały czas trzymają formę! ,,Uzależnione od przedsiębiorczości” założycielki SKP również zostały uhonorowane – p. Jolanta Kuropatwa i p. Agnieszka Wyrzykowska zdobyły tytuł Najlepszych Nauczycieli Przedsiębiorczości w kraju, również po raz piąty!

Przedstawiciele naszego SKP razem z opiekunami odebrali gratulacje z rąk samego Prezesa Narodowego Banku Polskiego, prof. Adama Glapińskiego. Cóż teraz życzyć młodym przedsiębiorczym z Miłoszówki? Przede wszystkim wytrwałości w swoich działaniach i śmiałego realizowania postawionych sobie celów.

Lidia Majda, na podstawie strony: www.nbportal.pl