Wykonali zadanie i są w II etapie ogólnopolskiego konkursu z ekonomii

Zespół uczniów realizujących program „Ekonomia na co dzień” zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Gimnazjalne potyczki 2015”.

Zadaniem grupy było opracowanie i przeprowadzenie lekcji w klasach młodszych z zakresu edukacji ekonomicznej. Zespół z klasy 3c w składzie: Natalia Drzewiecka, Kamil Graczyk i Wiktoria Andrzejczak pracował pod opieką pani Magdaleny Jasiaczek.

Młodzi ekonomiści przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Maluchy otrzymały „wynagrodzenie” i bawiły się razem ze starszymi kolegami w sklep. Robiły zakupy. Kupowały słodycze. Dzięki tej zabawie poznały trudne zagadnienia, takie jak: budżet, nadwyżka i obniżka. Tytuł ich zadania to: „Do sklepu po wiedzę”.

Obecnie zespół jest w trakcie realizacji zadania problemowego dotyczącego środowiska lokalnego. Następnie komisja złożona z przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesu wyłoni spośród 30 zespołów 16 do ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

Trzymamy kciuki za naszych ekonomistów!

Tekst – Wiktoria Andrzejczak

Foto – Natalia Drzewiecka