Polish English German 

Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej


Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/gmtk2013/domains/gmtk2013.idl.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://www.gmtk.edu.plimages/aktualnosci/List2015/Bat.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/gmtk2013/domains/gmtk2013.idl.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Doceniono talent filmowy gimnazjalistów Miłoszówki

Uczniowie z naszej szkoły odnieśli kolejny sukces na skalę ogólnopolską. Brali oni udział w konkursie „Czy baterie są jak bakterie?” (kategoria Adept), organizowanym przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej.

 

Konkurs polegał na przygotowaniu krótkiego filmu reklamowego, który w sposób zabawny, a jednocześnie pouczający miał promować prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami. Stworzony materiał miał posłużyć także do akcji promocyjnej.

 

W naszej szkole filmiki cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. Prezentowane podczas długich przerw na szkolnym korytarzu przyciągnęły rzesze widzów. Tym bardziej cieszy to twórców przedsięwzięcia, czyli: Natalię Królak, Julię Królak, Aleksandrę Łuczak, Krzysztofa Trzeciak i montażystkę Magdalenę Borszyńska, nie mówiąc
o opiekunce – pani Sylwii Gnatowskiej. Ta wspomniana ekipa filmowa zajęła I miejsce i tym samym zdobyła wartościową nagrodę w postaci projektora multimedialnego.

Sukces odniósł również zespół w składzie: Lidia Majda, Dominik Grzelewski, Kamila Jóźwiak, Katarzyna Oleska, Iga Andrzejczak, działający pod  opieką pani Magdaleny Jasiaczek i pana Marcina Tobera. Ta grupa może pochwalić się drugą lokatą.

Oba zespoły otrzymają aparaty fotograficzne, a pani Sylwia Gnatowska – nagrodę specjalną. Również aparat fotograficzny. Wierzymy, że będzie specjalny.

MJ, SD