Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

ZAWODOWIEC 2017 – rozstrzygnięty!

„Wojewódzki konkurs „ZAWODOWIEC 2017” jest już za nami, a tegoroczna edycja okazała się wyjątkowo udana dla jednej z naszych uczennic” – mówi opiekun plastyczny p. Andrzej Łuczak. Szczęśliwą laureatką została Milena Olejniczak z kl. IE, która zajęła II miejsce w kategorii plakat.

Czytaj więcej: ZAWODOWIEC 2017 – rozstrzygnięty!

Natalia i jej „SZLABAN NA RYZYKO”

Jak wykonać ciekawy komiks o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych? Z całą pewnością wie o tym Natalia Pysera z klasy III D, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego na komiks promujący założenia kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”. Komiks Natalki znalazł uznanie w oczach jurorów, którzy przyznali za jej pracę III miejsce.

Czytaj więcej: Natalia i jej „SZLABAN NA RYZYKO”

Zetknęli się z eksperymentem chemicznym

 

Dnia 20 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty zatytułowane „Jak Kopciuszek to zrobiła, że sól z makiem rozdzieliła”, przygotowane przez klasę I c, która realizuje innowację programową „Pasjonaci eksperymentu i programowania. Nauki ścisłe kluczem do sukcesu.” W warsztatach wzięli udział także uczniowie klasy 6b z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej.

Czytaj więcej: Zetknęli się z eksperymentem chemicznym

Młode ekonomistki pojadą na galę

Zespół „Ekonomistki w okularach” ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Inwestujemy u siebie” zorganizowanego przez Komisję Europejską- Przedstawicielstwo w Polsce.

Czytaj więcej: Młode ekonomistki pojadą na galę

Z Miłoszem w rytmie walca

W piątek 10 lutego gościliśmy w Miłoszówce ważną osobę. Odwiedził nas pan dr hab. Jerzy Wiśniewski z Uniwersytetu Łódzkiego. Warto zaznaczyć, że współpraca z tą łódzką uczelnią trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat.

Czytaj więcej: Z Miłoszem w rytmie walca

Więcej artykułów…

  1. Pracowaliśmy na własne konto…