Ferie z ekonomią w Topoli

Za nami cykl zajęć odbywających się w ramach projektu „Ferie z ekonomią”, którego organizatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Uczestniczyliśmy w projekcie jako jedna z 65 szkół w naszym kraju, które podjęły się realizacji projektu składającego się z trzech modułów tematycznych (Moja przedsiębiorczość, Moje finanse, Moja firma). Głównym celem projektu było kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym, a także analizy rynku pracy.

Zajęcia, prowadzone przez nauczyciela – panią Annę Gralak i studentkę Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie– panią Agnieszkę Pasiowiec, odbywały się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Wiedzę z zakresu ekonomii panie przekazywały w formie ciekawych gier dydaktycznych i ćwiczeń. Dzięki nim uczniowie przekonali się, że pomysłowość, kreatywność, odwaga, umiejętność współpracy w zespole mogą być kluczem do sukcesu!

Byliśmy na wycieczce w Banku Pekao w Kutnie oraz w firmie transportowo – logistycznej „Miratrans”. Dzięki uprzejmości właściciela firmy, pana Mirosława Stasiaka oraz dyrektora, pana Kamila Wojciechowskiego uczniowie dowiedzieli się, na czym polega własny biznes, jakie są plusy i minusy prowadzenia działalności gospodarczej o charakterze usługowym.

Uczniowie uczestniczący w projekcie, mieli szansę rywalizować ze sobą w indywidualnym konkursie, którego rozstrzygnięcie niebawem. Poza tym w drugim semestrze zmierzą się w konkursie międzyszkolnym na najlepszy blog oraz w konkursie na model biznesowy przedsiębiorstwa.

Zajęcia dały uczestnikom dużo pozytywnej energii :)

Dziękujemy za wsparcie:

Kierownikowi Wydziału Oświaty, panu Andrzejowi Piłacikowi, Wicedyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej, pani Alicji Zarzyckiej - Durdy, właścicielowi Firmy „Miratrans”, panu Mirosławowi Stasiakowi, Dyrektorowi Firmy „Miratrans”, panu Kamilowi Wojciechowskiemu oraz Dyrektorowi Banku Pekao S.A. Oddział I w Kutnie, panu Michałowi Stajudzie.

AG