„A nadzieja znów wstąpi w nas…” – odwiedziny u podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach i w Łęczycy

W piątkowe przedpołudnie 01.02.2019 r. uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej wraz z opiekunami (A. Zarzycka – Durda, A. Sobór, A. Łuczak) wyruszyli w odwiedziny do zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych w Karsznicach i w Łęczycy.

Pierwszym punktem naszej wizyty był  Dom Pomocy Społecznej w Karsznicach, gdzie nasi uczniowie pod okiem p. A. Łuczaka wystawili dla podopiecznych placówki krótki montaż słowno – muzyczny „A nadzieja znów wstąpi w nas…”. Po zakończeniu przedstawienia zostaliśmy poczęstowani słodką niespodzianką i zaproszono nas do wspólnych działań integracyjnych. Nie mogliśmy jednak  zbyt wiele czasu poświęcić na rozmowy i wspólne zabawy, gdyż czekał nas kolejny występ, tym razem przed mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy.

Mamy nadzieję, że nasze kontakty, które staramy się  podtrzymywać  regularnie, wnoszą chociaż odrobinę radości i nadziei w życie osób starszych i schorowanych.

AŁ

Więcej zdjęć tutaj