Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Nasze gimnazjum otrzymało TYTUŁ SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ

Dobra atmosfera, zaangażowanie, przejrzystość działań, świadomość – tak w skrócie można by skwitować osiągnięcia nauczycieli i uczniów z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej zdobyte w ciągu dwóch lat pracy w programie Całościowy Rozwój Szkoły (CRS2), niegdyś Rozwój Uczenia Się i Nauczania.

We wtorek, 16 maja br., nastąpił właśnie czas podsumowań.Placówka nasza miała zaszczyt gościć nauczycieli z różnych szkół z całej Polski. Stawili się u nas goście ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie oraz Publicznego Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Radzanowskiej w Rogolinie, by uczestniczyć w Panelu Koleżeńskim podsumowującym pracę w programie Rozwój Uczenia Się i Nauczania.

Paneliści najpierw oglądali lekcje prowadzone metodami oceniania kształtującego zaprezentowane przez przedstawicieli gospodarzy: p. Magdalenę Jasiaczek, Annę Kowalską, Aleksandrę Bednarską, Sylwię Gnatowską, Renatę Kubiak i Barbarę Doniak. Następnie zaś ustalali i prezentowali uczestnikom programu pozytywne wzorce zaobserwowane w trakcie zajęć, które na stałe zagościły w sposobie pracy nauczycieli z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej. Dla potwierdzenia swoich obserwacji spotykali się również z uczniami.

Goście byli zachwyceni atmosferą, jaką udało nam się wypracować w relacjach z uczniami, ich zaangażowaniem podczas zajęć, poziomem świadomości gimnazjalistów dotyczącym korzyści, jakie daje im praca z OK-ejem, a także podejściem nauczycieli do sposobu układania scenariuszy zajęć i kontrolowania poziomu przyswojenia sobie przez uczniów wiedzy i umiejętności.

Całość zakończyło uroczyste wręczenie certyfikatu przynależności do sieci Szkół Uczących Się (SUS) , na które pracowały przez dwa lata dwie grupy Pomocnych Przyjaciół liczące po dziesięciu nauczycieli z naszej placówki.

BD

Więcej zdjęć znajduje się tutaj https://1drv.ms/f/s!Ag7A5__h51PYwSLxyT8ydZytVQnp