Wcielili się w przedsiębiorców i… Są laureatami.

Natalia Kapica i Wojciech Misiak laureatami ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

W dniu 25 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się finał Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Szkolny Klub Przedsiębiorczości działający w naszym gimnazjum reprezentowali Natalia Kapica, Katarzyna Oleska i Wojciech Misiak. Uczniowie ci najlepiej wypadli w eliminacjach szkolnych olimpiady. Następnie, tworząc 3-osobowy zespół, sprawdzili swoje umiejętności w interaktywnej grze menadżerskiej - wcielili się w przedsiębiorców i przez tydzień prowadzili własną firmę.

W tej części zmagań konkursowych brało udział 300 uczniów z całej Polski. Bardzo dobre wyniki naszych reprezentantów w eliminacjach okręgowych sprawiły, że zakwalifikowali się do rozgrywek finałowych GOP. Opiekunem merytorycznym uczniów była p. Agnieszka Wyrzykowska.

Podczas eliminacji centralnych wiedza uczestników sprawdzana była w sposób nieszablonowy. Najpierw uczniowie pisali test z wybranej przez siebie dziedziny (z zakresu finansów przedsiębiorstw, marketingu lub zarządzania ludźmi). W drugiej części finału zawodnicy brali udział w turnieju 1 z 30. Na tym etapie zmagań olimpijskich, tak samo jak i wiedza, liczyły się spostrzegawczość, umiejętność twórczego myślenia, wnikliwej analizy czy podejmowania decyzji pod presją czasu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału GOP!

AW