IIA i IIE naprzód marsz! – czyli zwiedzanie jednostki wojskowej

19 maja 2017 r., pod dowództwem p. Bożeny Kuś i p. Małgorzaty Przybylak, udaliśmy się do jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Rozpracowywaliśmy tajemnice wojskowe i nabywaliśmy wiedzę, której nigdzie indziej znaleźć nie można.

Na miejscu poznawaliśmy specyfikę pracy w wojsku i uczyliśmy się obsługiwać sprzęt będący na wyposażeniu kawalerzystów 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Podziwialiśmy wyszkolenie żołnierzy batalionu, którzy przygotowali dla nas niesamowite pokazy: desantowania ze śmigłowca na budynek, skoków spadochronowych, walki wręcz oraz lotów śmigłowca MI-17. Mieliśmy także okazję zasiąść za sterami śmigłowców!
Największe wrażenie zrobił na nas pobyt w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego. To właśnie tam funkcjonuje pierwszy w Polsce, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Europie symulator skoków spadochronowych do nauki płaskiego spadania. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądaliśmy się ćwiczeniom w tunelu aerodynamicznym.

Bogatsi w wiedzę i nowe umiejętności wróciliśmy do szkoły. W niektórych z nas zrodziły się marzenia o służbie w wojsku.