Nie zanieczyszczajmy plastikiem. Naszej Ziemi

Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem".

Waga problemu jest naprawdę duża - zużywamy masowe ilości tworzyw sztucznych, rzadko korzystając z recyklingu. Zanieczyszczone sztucznymi odpadami środowisko ma wpływ także na nasze zdrowie i życie. Na rangę problemu zwróciło uwagę wiele organizacji, w tym również międzynarodowych. ONZ jako pierwsze wprowadziło obchody Dnia Ziemi, zaś „Greenpeace” umieściło na filipińskiej plaży wieloryba z plastiku, podkreślając monstrualną ilość zanieczyszczeń i zużywanego tworzywa sztucznego.

Nasza szkoła postanowiła wziąć z nich przykład i jak co roku celebrować to ważne, aczkolwiek niedoceniane święto. Szkolny korytarz ozdobiła gazetka, przypominająca zasady ekologicznego stylu życia. Do akcji włączyły się także dziewczyny z klasy 2F - Zuzanna Kowalczyk i Paulina Kaźmierczak. Zaprojektowały one i wykonały stroje z materiałów, które zazwyczaj lądują w naszych koszach na śmieci. Uczennice pokazały, że prawie każdy surowiec nadaje się do ponownego użycia.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy świadomości ekologicznej wśród młodzieży i wzbudzą refleksję co do sposobu życia ich i ich rodzin.

Aleksandra Śmiechowska