Sukces literacki naszych uczennic

Coroczny Powiatowy Konkurs Literacki adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyckiego rozstrzygnięty. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, świadczy o tym liczba nadesłanych prac. Jury dostało ich aż 65.

28 maja br. w Muzeum w Łęczycy nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom Powiatowego Konkursu Literackiego "Jeden dzień z życia Boruty", którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka w Łęczycy. Przedmiotem konkursu było wymyślenie i napisanie nowej przygody diabła Boruty, która działa się w jeden dzień.  Uczestnik konkursu mógł opisać Borutę w różnych wcieleniach, znanych i wymyślonych.

Cieszy fakt, że talent literacki naszych uczniów został doceniony. I tak wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

w kategorii gimnazjum:

I miejsce - Julia Sobczak z klasy IIID

II miejsce - Aleksandra Śmiechowska z klasy IIF

Uczennice pracowały pod okiem pań: Katarzyny Bednarek i Agnieszki Modlińskiej.

Mamy nadzieję, że za rok nasi gimnazjaliści także wykażą się umiejętnościami literackimi i oczarują jury.

Trzymamy kciuki!