Gimnazjalistki z Topoli Królewskiej laureatkami OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POTYCZKI EKONOMICZNE”

W dniach 09-11.05.2019 r. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”. Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. W konkursie wzięło udział ponad 400 zespołów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 16 zespołów. Rozgrywki ekonomiczne odbyły się w siedzibie NBP. Młodzież rozwiązywała zadania, których celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu gospodarowania finansami, bezpiecznego korzystania z usług banku, oszczędzania, inwestowania itp.

I MIEJSCE w konkursie zdobyła drużyna reprezentująca Samorządową Szkołę Podstawową w Topoli Królewskiej w składzie: JULIA JÓZWIAK, SANDRA PĘGOWSKA, MARIA TURKOWSKA. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Agnieszki Wyrzykowskiej.

SKP