Projektowy wyjazd gimnazjalistów w Góry Świętokrzyskie

Gimnazjaliści wraz z opiekunkami wyjechali na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi „Powietrze szanujesz, zdrowie zyskujesz”.

Młodzież zaczęła zwiedzanie od Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Ponad 1000 okazów minerałów, kamieni szlachetnych i skamieniałości zachwyciły swymi barwami i kształtami zwiedzających. Następnym punktem wycieczki była piesza wędrówka na Święty Krzyż i podziwianie opactwa benedyktyńskiego, gdzie znajdują się relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Najodważniejsi zajrzeli również do krypty Jeremiego Wiśniowieckiego. Gdy uczniowie weszli na taras widokowy oglądali gołoborza czyli rumowiska skalne, a także zachwycali się przepiękną panoramą Gór Świętokrzyskich.
Drugi dzień to wyjazd do Kielc, gdzie trzecioklasiści oglądali eksponaty wystawione w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego oraz Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Uwieńczeniem dnia był udział w grze terenowej dotyczącej miejsc związanych z Kielcami. Choć pogoda nam nie sprzyjała, zabawa była przednia.
Ostatni dzień pobytu na ziemi świętokrzyskiej uczniowie zaczęli od wyjazdu do Dobrzączki, gdzie znajduje się znana w Polsce - Jaskinia Raj. Następnie udali się do ruin Zamku w Chęcinach. Gdy tylko stanęli na wieży zamkowej i ujrzeli piękny widok rozpościerający się wokół, byli zachwyceni. Zakończeniem wyjazdu trzecioklasistów była wizyta w Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu koło Chęcin, gdzie wzięli udział między innymi w warsztatach o aktywności metali.
Były to trzy dni pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń.