Podwójny laureat po raz pierwszy w historii!

Stosunki międzynarodowe, historia współczesna, podstawy ekonomii, socjologii, prawa, geneza konfliktów zbrojnych na świecie i polityka – biegła znajomość między innymi takich dziedzin nauki obowiązuje uczestników Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie, który jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród gimnazjalistów.

Na tytuł laureata zapracowała tylko najlepsza czwórka z województwa, w tym Lidia Majda, uczennica klasy IIID w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, przygotowywana przez p. Jolantę Kuropatwę.

Dla Lidii to już drugi tytuł laureata z WoS-u. Poprzedni zdobyła w ubiegłym roku szkolnym, dzięki czemu zapisała się w historii gimnazjum jako jedyna podwójna laureatka. Gimnazjalistka nie ukrywa, że dla niej nauka wiedzy o społeczeństwie jest w pierwszej kolejności przyjemnością i pasją, dopiero później klasyfikuje ją jako sposób na uzyskanie cennych tytułów.

Warto dodać, że Lidia pod opieką p. Bożeny Kuś została także tegoroczną finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Życzymy dalszych sukcesów!

JRP2