Jakub Kornat trzeci w turnieju wiedzy pożarniczej

Wzorem lat ubiegłych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy zorganizowała 16 marca 2017 r. eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W tym roku odbyła się już XL edycja turnieju.

Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Kornat z III d i Igor Czupryński z kl. I c, których przygotowywał pan Jerzy Tracz. Jakub Kornat w swojej grupie wiekowej zajął III miejsce na dziesięciu uczniów startujących z pięciu gimnazjów powiatu łęczyckiego.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowany jest w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Turniej podzielony był na dwa etapy: test pisemny i finał ustny. Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

JT