Olimpijczyk odwiedził gimnazjalistów

W pierwszy dzień wiosny bieżącego roku nasze gimnazjum odwiedził Tomasz Kucharski – wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata.

Spotkanie zorganizował kolekcjoner autografów i pasjonat sportu, uczeń klasy 1f Tomasz Piesik. Dzięki jego inicjatywie uczniowie mieli okazję osobiście poznać sportowca, pochodzącego z Gorzowa Wielkopolskiego, i zadawać mu pytania. A pytano go o różne sprawy, np. dlaczego został wioślarzem, czy warto mieć marzenia, jak wyglądała droga do złota itd.

Na koniec spotkania gość otrzymał drobne upominki. Nie obyło się też bez sesji zdjęciowej z udziałem pana Tomasza oraz rozdawania autografów. Kolejka była długa, ale wszyscy cierpliwie czekali. Niektórzy nawet dwukrotnie.

Tomasz Piesik