Amerykanin z wizytą u uczniów w Topoli

Dzięki uprzejmości Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA po raz kolejny mogliśmy gościć w szkole przybysza zza oceanu.

Evan Gaj, stypendysta Programu Fulbrighta, na co dzień prowadzi badania naukowe na Politechnice Warszawskiej. Przyjechał do Polski we wrześniu 2017 roku, aby poznać naszą kulturę, odwiedzić najpiękniejsze zakątki Polski i zaangażować się w pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

Do Topoli Królewskiej przybył na zaproszenie Globetrottersów z klas IIID i IIF. Evan natychmiast zaskarbił sobie sympatię uczniów. Po powitaniu przez dyrekcję i krótkim spacerze po szkole nasz gość wysłuchał anglojęzycznej prezentacji uczniów klasy IIID. Matylda opowiedziała o naszej szkole, a Antek z Wiktorem – o najciekawszych atrakcjach turystycznych w Polsce.

Evan z kolei opowiedział uczniom realizującym innowację "Globetrottersi, czyli ciekawi świata" oraz grupom uczniów z klas siódmych oraz drugich i trzecich z oddziałów gimnazjalnych o swoim rodzinnym Bostonie, swoich zainteresowaniach lotnictwem oraz ulubionych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Chętnie odpowiadał na pytania i nikomu nie odmówił wspólnego selfie.

Bardzo się cieszymy, że Evanovi tak się u nas podobało. Obiecał, że do nas wróci w towarzystwie kolegi z USA. Trzymamy za słowo! smile

EG