Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Ogromny sukces Pierożków

Blisko dziesięć godzin przesłuchań. Ponad stu dwudziestu wykonawców. W sobotę 24 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie późnym wieczorem zakończył się Konkurs Wokalny „Muzyczne potyczki”, gdzie nie zabrakło naszych reprezentantów. Wrócili z tarczą.

Pierożki osiągnęły olbrzymi sukces, zajmując pierwsze miejsce w kategorii zespołów, natomiast trzecie miejsce solo wywalczyła Sandra Gołuńska, wykonując klasyk z repertuaru Krystyny Prońko „Małe tęsknoty”. Mimo iż udział w konkursie był prawdziwym testem wytrzymałości, to miłość do muzyki zwyciężyła. Pobyt w muzycznym gronie wykonawców zaowocował nowymi znajomościami, a śpiew na ustach obecny był aż do samej Łęczycy. Ten konkurs na pewno pozostanie w ich pamięci na długo, a i w gablocie nie będzie się kurzyło.

Zespół reprezentowali, wokal: Julia Banasiak, Katarzyna Stańczyk, Daria Florczak, Natalia Kamińska, Patrycja Wdowiak, Katarzyna Mieczkowska, Patrycja Steglińska, Wiktoria Sowińska, Patrycja Kowalewska, Nadia Kubiak, Sandra Gołuńska (również skrzypce), Aleksandra jastrzębska, Maja Kondras. Instrumentarium: Patryk Kowalski (cajon), Krzysztof Góralczyk (gitara), Marcin Tober (gitara basowa, opiekun zespołu) Nad częścią multimedialną (kamera, aparat) czuwała Kinga Witaszak. Gratulujemy!!!

MT