Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Fabryka marzeń i życzeń, czyli DEN w Miłoszówce

Dzień Edukacji Narodowej to święto z długą tradycją, ustanowione na pamiątkę założenia Komisji Edukacji Narodowej, powstałej z inicjatywy samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W dzisiejszych czasach edukacja jest czymś powszechnym i niezwykle ważnym, dlatego należy ją jeszcze bardziej cenić i szanować! Pamiętała o tym społeczność szkolna Gimnazjum im. Cz. Miłosza, która 14 października uhonorowała pracę nauczycieli. Oczywiście niekonwencjonalnie!

Pierwsza część uroczystości była szczególnie ważna dla pierwszoklasistów – poprzez ślubowanie zostali oni włączeni w poczet uczniów Miłoszówki. Pani Jolanta Kuropatwa, dyrektor szkoły, gratulowała im wyboru tak renomowanego gimnazjum i życzyła wielu sukcesów. Z kolei włodarz gminy pan Jacek Rogoziński również gorąco przywitał pierwszoklasistów w murach topolskiego gimnazjum. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szkolnego nadszedł czas na nagrodzenie uczniów i nauczycieli, którzy wyjątkowo sumiennie wypełniają swoje obowiązki. Tu największe brawa należą się pani Ewelinie Gryglewskiej, pani Renacie Kubiak i pani Jolancie Kuropatwie – to one zostały laureatkami tegorocznej Nagrody Wójta Gminy Łęczyca. Również pani dyrektor postanowiła wyróżnić swoich pracowników. Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: Barbara Doniak, Sylwia Gnatowska, Magdalena Jasiaczek, Anna Kowalska, Bożena Kuś, Małgorzata Przybylak, Alicja Zarzycka-Durda, Katarzyna Bednarek, Małgorzata Jeziorska i Sławomir Doniak. Jednak spośród nauczycieli najwyższe wyróżnienie przypadło pani Agnieszce Wyrzykowskiej, która otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Nagrody nie ominęły też pracowników obsługi. Władysław Twardowski, Elżbieta Piwowarczyk, Beata Burbul-Kowalczyk, Katarzyna Kowalczyk i Małgorzata Jarzębska otrzymali laurki z rąk Jolanty Kuropatwy. Również obsługa kuchni, która karmi dzieci z całej gminy, została uwzględniona na liście nagrodzonych. Szefowa gimnazjum nie zapomniała więc o Jakubie Tomczyku, Ewie Grodeckiej i Marzenie Grzelak.

Po nauczycielach światła reflektorów padły na gimnazjalistów, a to za sprawą Miłoszówek, czyli nagród dla uczniów będących wzorem dla swoich rówieśników. Pani Agnieszka Modlińska w tym roku miała przyjemność przybliżyć wszystkim zgromadzonym aż sześć sylwetek wyróżniających się trzecioklasistów. Wójt gminy Łęczyca pan Jacek Rogoziński, pani dyrektor Jolanta Kuropatwa i wychowawcy wręczyli Miłoszówki: Mai Kondras, Zuzannie Kubiak, Magdalenie Nawrotek z IIIB, Katarzynie Oleskiej i Lidii Majdzie z IIID oraz Piotrowi Kubatce z IIIF. Później przy akompaniamencie szkolnego zespołu Pierożki gimnazjaliści podziękowali pedagogom za ich trud i wysiłek wkładany w edukację młodego pokolenia.

Zwieńczeniem dnia było przedstawienie pt. ,,Fabryka Marzeń” autorstwa Mai Kondras z IIIB, w wykonaniu uczestników koła teatralnego. Całą uroczystość poprowadziła Zuzanna Kubiak z IIIB razem z Janem Zaborowskim z IF.

Dzień Edukacji Narodowej jest szczególną okazją do podziękowań i refleksji dotyczących współczesnego systemu kształcenia. Z pewnością ich nie zabrakło.

Lidia Majda