Lekcja prawa w gimnazjum

Czy problematyka konstytucyjna ma wpływ na życie każdego z nas? Zdecydowanie. Mogli się o tym przekonać uczniowie naszego gimnazjum, dla których w poniedziałek, 17 października, zorganizowano spotkanie z prawnikiem. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promującego świadome obywatelstwo.

Poniedziałkowe spotkanie z młodzieżą poprowadziła Patrycja Leśkiewicz. Pani adwokat część pierwszą spotkania poświęciła rozmowom o istocie konstytucji i analizowaniu casusów prawnych. W drugiej części z kolei odbyło się posiedzenie sądu. Gimnazjaliści mogli na własnej skórze doświadczyć atmosfery rozprawy sądowej. Niektórzy więc wcielili się w role sędziego, prokuratora i obrońcy, no i oczywiście oskarżonego. Dzięki zaangażowaniu pani mecenas oraz uprzejmości prezesa łęczyckiego sądu mogli przywdziać togi. Niektórym z nich było wyjątkowo do twarzy. Może to wróżba na przyszłość?

Spotkanie z panią prawnik, zdaniem uczniów, było bardzo ciekawe, ponieważ dowiedzieli się oni wielu ważnych rzeczy o istocie konstytucji i o sposobie prowadzenia procesu karnego. Ta niezwykła lekcja zorganizowana została przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie, panią dyrektor Jolantę Kuropatwę.

Natalia Kapica