Życzenia na Dzień Nauczyciela. I nagrody

Życzenia, kwiaty, uśmiechy. I ananasy. Ten wyjątkowy moment, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić pracę pedagogów, przypadł w piątek, 13 października.

Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej był powiązany z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych, które miało miejsce tuż po programie głównym.

13 października był zatem dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. To w tym dniu mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie i wokalne uczniowie ze szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, którzy w artystyczny sposób podziękowali nauczycielom za ich pracę.

Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku dostrzeżeni zostali pedagodzy przez wójta gminy, inni z kolei mogli liczyć na uznanie dyrektora szkoły. Nie obyło się też i bez nagród dla wybitnych gimnazjalistek. Miłoszówki, bo o nich mowa, otrzymały: Justyna Głyda, Joanna Zasada i Kinga Witaszak.

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ: https://1drv.ms/f/s!Ag7A5__h51PY0CZJpI-FMkGqwYD_

Niżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych.

NAGRODA WÓJTA GMINY ŁĘCZYCA

• Zbigniew Sobór
  • Maria Gębuś
  • Emilia Andrzejczak