Zrywaliśmy łańcuchy w Koninie

Ogólnopolska akcja „Zerwijmy łańcuchy” zorganizowana została już po raz jedenasty i z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę zwolenników. Osobom, którym leży na sercu dobro psów, a szczególnie tych trzymanych na krótkich łańcuchach, przyświecał jeden cel, a mianowicie, by za sprawą takiej akcji uświadomić innym, jak ciężki bywa los naszych czworonożnych przyjaciół. Przywiązanych do swoich bud. Dlatego też mając na uwadze przesłanie „przywiąż psa do siebie, a nie do budy” postanowiliśmy wspólnie z innymi „zrywać łańcuchy” w imię słusznej sprawy.

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz ich opiekunowie (p. W. Banasik, p. A. Łuczak) wyruszyli w sobotnie przedpołudnie, 7 października 2017 r., wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Błoniu oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej na wycieczkę do Konina, by uczestniczyć w happeningu zorganizowanym przez miejscowych koordynatorów akcji.

Będąc na miejscu, szybko się zorganizowaliśmy i włączyliśmy, m.in. w zbiórkę pieniędzy na miejscowe schronisko, rozdawanie ulotek czy rozpropagowywanie akcji wśród lokalnej społeczności – dodaje kierownik wycieczki p. A. Łuczak. Ponadto młodzież odwiedziła miejscowe schronisko i przekazała kilka kilogramów karmy dla psiaków, zwiedziła staromiejskie uliczki Konina oraz Bulwary Nadwarciańskie.

Mamy nadzieję, że takie działania o charakterze profilaktyczno – wychowawczym, integrujące młodzież z różnych szkół, wpiszą się na stałe w kalendarz wycieczek i znajdą naśladowców w kolejnych latach.

Na koniec składamy podziękowania opiekunom uczniów szkoły w Błonia p. W. Łuczak i p. A. Miksie za wspólne włączenie się w akcję.