Lekcja patriotyzmu w muzeum

24 listopada 2017 r. klasa 3b i 2f wybrała się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Wyjazd edukacyjny zorganizowała wychowawczyni klasy 3b p. Agnieszka Wyrzykowska oraz nauczycielka historii p. Jolanta Kuropatwa.

„Dzień z polskim bohaterem” to prelekcja, w której wzięli udział gimnazjaliści. Pozwoliła ona poznać młodzieży przyczyny, które sprawiły, że Józef Piłsudski zasłużył na miano bohatera narodowego.

Prelekcja została  uzupełniona wejściem na wystawę pamiątek związanych z Józefem Piłsudskim oraz projekcją filmu, quizem i krzyżówką. Będąc w MTN, uczniowie uczestniczyli też w lekcji muzealnej „Jak feniks z popiołów – odrodzenie Rzeczypospolitej po I wojnie światowej”. Była to opowieść o drodze do suwerenności  i niepodległości, którą podążali Polacy podzieleni między trzech zaborców. Drodze, jaką musiały przebyć Legiony Polskie. Lekcja odbyła się w oparciu o wystawę "Drogi do Niepodległej 1791-1921".

JK