Uroczyste otwarcie nowo utworzonej siłowni plenerowej

W niedzielę 14 października miało miejsce uroczyste otwarcie nowoutworzonej siłowni plenerowej przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Siłownia powstała dzięki dofinansowaniu uzyskanego przez Gminę Łęczyca

z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności.
 Uroczystość otwarcia zgromadziła wielu znamienitych gości, wzięli w niej udział m.in.:
  • Jacek Rogoziński – Wójt Gminy Łęczyca;
  • Marek Matuszewski – Poseł na Sejm RP;
  • Przemysław Błaszczyk – Senator RP;
  • Paweł Pałczyński – Radny Gminy Łęczyca;
  • Stefan Pacholczyk – Radny Gminy Łęczyca;
  • Małgorzata Bartniak – przedstawiciel Rady Rodziców;
  • Zbigniew Sobór – Dyrektor Szkoły;

Ponadto w uroczystości uczestniczyli także nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy okolicznych wiosek.

Otwarcie siłowni rozpoczęło się od krótkiego przybliżenia założeń projektu, relacji z postępu prac oraz podziękowań za wsparcie, dedykację i zaangażowanie w budowę obiektu. Następnie nastąpiło ceremonialne przecięcie wstęgi i oddanie do użytku ukończonego projektu. Wtedy, dla wszystkich chętnych, nadeszła pora, aby sprawdzić swoje siły i przetestować nowo zainstalowane sprzęty. Na koniec, po wspólnych zabawach miał miejsce drobny poczęstunek.