"Wokół Miłosza"

10 października 2018 r. odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs Recytatorski „Miłoszowe strofy”. Był on adresowany do młodych recytatorów z klasa VI-VIII, a także gimnazjalistów. Ich zmagania oceniało jury, któremu przewodniczyła pani Olga Kurowska, dyrektor Domu Kultury w Łęczycy.

Niełatwo zmierzyć się z poezją Czesława Miłosza, jednak uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. 1. nagrodę zdobyła uczennica klasy VIIIB, Julia Banasiak. Zaprezentowała ona wiersz pt. „Wyprawa do lasu”. 2. nagrodę odebrał gimnazjalista z klasy IIIF, Jan Zaborowski, który wystąpił z wierszem „Do polityka”. Jury przyznało także dwa równorzędne trzecie miejsca. Zdobyły je Urszula Kowalczyk z klasy VIIIB oraz Julia Kiełbik z klasy IIIF. Pierwsza z dziewcząt zaprezentowała utwór „Alkoholik wstępuje w bramę niebios”, druga – „Miłość”. Przyznano też trzy wyróżnienia: dla Marii Turkowskiej z kl. IIIb, Anny Grabarczyk z kl. VIIIB i Aleksandry Śmiechowskiej z kl. IIIF. Zwycięzcom gratulujemy!

12 października 2018r. rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Słowa malowane”. Jego uczestnicy przygotowali plastyczne interpretacje wybranych wierszy polskiego noblisty. Najlepsze okazały się prace Hanny Andrzejczak (uczennicy kl. IV A, która wykonała ilustrację do wiersza „Przy piwoniach”) oraz Katarzyny Stańczyk (uczennicy z kl. VIIIB, autorki pracy poświęconej utworowi „Droga”). 2. nagrodę zdobyli: Natalia Wojtczak z kl. VB za plastyczną interpretację wiersza „Słońce” oraz Witold Kowalczyk z IVA, który wziął na warsztat utwór „Przy piwoniach”. 3. nagroda trafiła w ręce Nikoli Dureckiej z kl. VB (ona również zainteresował się wierszem „Słońce”). Wśród   uczestników konkursu rozdano również sześć wyróżnień. Odebrali je: Roksana Antczak, Julia Budzyńska, Dawid Drwalewski, Kinga Krysztofiak, Magdalena Marczak i Justyna Okonkoska.

Wszystkim, którzy przystąpili do zmagań konkursowych dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: I. Bartczak