Zrywali łańcuchy w Koninie

To już drugi rok z rzędu, kiedy uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej włączyli się w ogólnopolską akcję „Zerwijmy łańcuchy”.

Wzorem roku ubiegłego wybrali się do Konina, by wspólnie z organizatorami i wolontariuszami uczestniczyć w happeningu na rzecz miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. – Wszystko przebiegło zgodnie z założeniami – mówi koordynator szkolnego przedsięwzięcia p. A. Łuczak. A zaangażowanie uczniów i opiekunów przyczyniło się do tego, że akcja została właściwie rozpropagowana wśród miejscowej społeczności. Ponadto uczniowie naszej szkoły zakupili ponad 20 kg karmy dla zwierząt, którą osobiście dostarczyliśmy do schroniska – dodaje Andrzej Łuczak.

W tym dniu nie zabrakło też zwykłych przyjemności, bowiem wolontariusze z Topoli udali się nad Bulwary Nadwarciańskie i spacerowali staromiejskimi uliczkami Konina.

Za okazaną pomoc i udział w ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy” otrzymali z rąk organizatorów podziękowanie.