Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Pierwsza w powiecie, trzecia w województwie

Zwyciężczyni Natalia Drzewiecka z klasy ICeliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę”, Natalia Drzewiecka z IC, z powodzeniem wystartowała w etapie wojewódzkim.

Podopieczna pani Agnieszki Modlińskiej wprawdzie nie dostała się do etapu krajowego, ale znalazła się wśród laureatów, zajmując trzecie miejsce.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbywa się w czterech etapach: szkolny, powiatowy/rejonowy, wojewódzki, finał ogólnopolski. W eliminacjach wojewódzkich, które tym razem odbyły się 4 października br. w Uniejowie, wzięli  udział uczniowie z podstawówek i młodzież szkolna, zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Istotą konkursu jest jak najpiękniej opowiedzieć o swej ojczyźnie w narzuconym limicie czasu.  – Przyznam szczerze, że tego dnia bardzo się stresowałam. Mimo iż wiedziałam, że dobrze znam swój nowy tekst (tym razem musiał on trwać 7 minut), bałam się, że się pomylę – opowiada Natalia. Zdaniem naszej uczestniczki, poziom rywalizacji był wysoki. Tym bardziej cieszy nas jej trzecia lokata.