To święto wszystkich nas

Ślubowanie pierwszaków11 października 2013 r. – dla naszej szkoły był to dzień wyjątkowy. Wszystko za sprawą pierwszoklasistów, którzy oficjalnie weszli w poczet uczniów Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej. Ślubowanie klas pierwszych, bo o nim tu mowa, połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października.

Cała uroczystość przebiegła sprawnie i bez przysłowiowych „wpadek”. Część oficjalną, po wprowadzeniu sztandaru, rozpoczęły życzenia dla wszystkich pracowników szkoły z okazji ich święta, a także wyNatalia Drzewiecka wykonuje piosenkę "Uczucia te"stęp naszej koleżanki Natalii Drzewieckiej, która wykonała piosenkę „Uczucia te”. Tym samym wprowadziła wszystkich w refleksyjny nastrój.

Bardzo miły akcent stanowiło pojawienie się przy mównicy pani dyrektor Jolanty Kuropatwy. Niczym św. Mikołaj zaczęła sypać nagrodami dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli. Wśród nich znaleźli się: Barbara Doniak, Ewelina Gryglewska, Anna Kowalska, Bożena Kuś, Piotr Cieślarek oraz Andrzej Łuczak. Oprócz wymienionych „wyróżnienia” otrzymały również Renata Kubiak i obie Nagrodzeni nauczycielepanie dyrektor. Były to jednak nagrody większego kalibru, bo Wójta Gminy Łęczyca. Pani Agnieszka Wyrzykowska to nauczycielka najwyżej nagrodzona. W poniedziałek otrzyma laury z rąk Kuratora Oświaty w Łodzi. Trzeba przyznać, że to precedens w historii gimnazjum.

Ponadto wśród nagrodzonych z rąk pani dyrektor znaleźli się pozostali pracownicy,  panie: Inga Olczyk, EwelPanie Renata Kubiak i Agnieszka Wyrzykowska otrzymały nagrody wyższego kalibruina Sławińska, Ewa Grodecka, Małgorzata Jarzębska i Beata Burbul-Kowalczyk.

Do tradycji tej szkoły należy także wręczanie nagród dla uczniów wybitnych, szczególnie wyróżniających się nie tylko na polu naukowym, ale także zasłużonych społeczników. Miłoszówkę Roku 2013 otrzymali: Ewelina Budner (IIIF), Alicja Wróblewska (IIIB), Paulina Granosik (IIIB) oraz Igor Kuropatwa (IIIB). O tym, że jest to niespodzianka i jednocześnie duże zaskoczenie, może świadczyć wypowiedź Alicji. – Nie spodziewałam się, że otrzymam Miłoszówkę. To duże wyróżnienie dla mnie, ale i duża odpowiedzialność – przyznała skromnie, nieco zszokowana całą sytuacją.

Nie obyło się rIgor Kuropatwa otrzymuje Miłoszówkęównież bez wystąpienia gospodarza gminy, pana Andrzeja Wdowiaka, który przekazał serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Swoje słowa skierował też do kolejnych bohaterów tego dnia, pierwszaków.  – Miejcie świadomość, że chodzicie do dobrej szkoły  – tłumaczył, czyniąc niejako przedpole do mającego za chwilę nastąpić  ich ślubowania, które stanowiło kwintesencję części oficjalnej uroczystości.

Ciąg dalszy należał już do uczniów. Rozpoczęły się otrzęsiny. O dobrą zabawę zadbali m. in. uczniowie klas trzecich. Przepisywanie prac domowych na czas, jedzenie kisielu czy też picie mlIgor, Ewelina, Alicja i Paulina otrzymali Miłoszówkieka stanowiły zaledwie wycinek wszystkich zabaw.  Trzeba przyznać, iż konkurencje otrzęsin były niezwykle barwne. Ku uciesze nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami i udowodnili, że są gotowi na wszystko, aby pozostać w murach naszego gimnazjum. O brak monotonii w trakcie „igrzysk” pierwszaków zadbali Gargamel, Papa Smerf  oraz reszta bohaterów popularnej bajki. Ostatecznie zawody wygrała klasa IC, a na widzach szczególne wrażenie zrobił Krystian Głodek, prezentujący swe umiejętności taneczne. Wspaniałą atmosferę zabawy podgrzała do czerwoności pierwsza w tym roku szkolnym Pierwszaki poddane były ciężkim próbomdyskoteka.

Mariusz Kamiński, kl. III C