W strugach deszczu po zwycięstwo

Jedni czcili tJulita Dębowska (Ib) w środkuen dzień modlitwą i pieśnią, inni wspomnieniami o Janie Pawle II, a my 35. rocznicę pontyfikatu papieża – Polaka uczciliśmy - nie inaczej - jak bieganiem. A ponieważ sam papież lubił rekreację, więc myślimy, że byłby z nas zadowolony.

W parku łęczyckim 16 października br. na starcie V Biegu Papieskiego zjawili się uczniowie okolicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych, a także osoby dorosłe. Nasze gimnazjum reprezentowała klasa Ib, a dokładnie pięcioosobowa reprezentacja w składzie: Julita Dębowska, Angelika Tomczyk, Małgorzata Pilichowska, Jakub Naturalny oraz Bartek Krysztofiak.

Pierwsi o godz. 10.00 z wyznaczonym dystansem zmierzyli się uczniowie podstawówek. Nie mieli szczęścia, gdyż w trakcie biegu zaczął padać deszcz. I tak już było do końca. Młodsi koledzy zaskoczyli nas jednak swoją determinacją i uporem – deszcz ich nie pokonał. W kategorii dziewczynek wygrała Patrycja Spryszyńska ze SP w Daszynie, a spośród chłopców najlepszy był Bartłomiej Einzenchart ze SP nr 3 w Łęczycy.

Kolejni byli gimnazjaliści. Tu na starcie stanęło mnóstwo chętnych. Bieg dziewcząt na dystansie 600 m był zacięty i wyrównany, jednakże nasza koleżanka Julita Dębowska (Ib) pewnie pokonała czterdzieści dziewięć rywalek i wywalczyła zasłużone pierwsze miejsce. Byliśmy przeszczęśliwi, wprost szaleliśmy z powodu pierwszego naszego zwycięstwa. Wśród chłopców biegnących na dystansie 1000 m dominowało gimnazjum z Łęczycy, a najlepszy okazał się Krystian Kaźmierczak.

Potem wystartowały szkoły średnie. Tu zdolnościami lekkoatletycznymi  popisali się Barbara Borowiecka oraz Krzysztof Matusiak – oboje reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Łęczycy. Na koniec w kategorii Open startowali pozostali chętni, najszybszy okazał się Łukasz Bartniak, a wychowanek naszego gimnazjum Maciej Kiendzierski był drugi.

Na koniec zwycięzcom biegów zostały wręczone medale i dyplomy. Po zawodach, dumni z siebie, wróciliśmy do szkoły.

Oliwia Kowalczyk