Znów założyli fartuchy

Młodzi chemicy w działaniuDosłownie!  Klasa IC wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Jasiaczek znowu założyła fartuchy. Po raz kolejny bowiem uczestniczyła w warsztatach z chemii, którym tym razem nadano budzący ciekawość tytuł: „Chemia piękna”.

Jak poprzednio, spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego, mające miejsce 22 października br., składało się z dwóch części: teoretycznej i eksperymentalnej. Pierwszym punktem na liście doświadczeń było wykonanie płynu do kąpieli. Kolejnym – zrobienie wody zapachowej, tzw. perfum. Jednym wyszła woda różana, a drugim – miętowa. Młodzieży ponadto udało się wyprodukować krem do rąk. Ponoć odmładza i upiększa.

Po powrocie do domów młodych pasjonatów chemii bolały ręce, ponieważ zajęcia warsztatowe wymagały sporego wysiłku fizycznego. Przygotowanie wspomnianych produktów wymagało długiego ucierania składników, a w przypadku masy kremowej jej tzw. wytrzaskiwania. Jednak gimnazjaliści takiej chemii nie mają dosyć i „odgrażają się”, że niedługo znowu wskoczą w fartuchy.

Eliza Kwiatkowska y suave